Harf Hazırlık Çizgi Çalışmaları İndir

FavoriteLoadingÇantama Ekle

-Reklamlar-
Bazı harfler öğretilmeden önce  o harfle ilgili el kaslarının yoklanması ve geliştirilmesi gerekir. Harflerden daha basit yapıda ama genel olarak harfi andıran bazı çizgi çalışmalarını bu amaçla kullanabiliriz.  Bu sayfada bu çalışmaları sunmaya çalışacağız.

 

E ve L harfi hazırlık çalışmaları

Öğrencilerin ilk öğrenecekleri harf E ve ikinci öğrenecekleri harf L olduğundan ilk e ve l hazırlık çizgi çalışmalarını paylaşmayı uygun görüyoruz.

 

 E ve L hazırlık çizgi çalışmaları İndir

 

 

 

 

 

a harfi hazırlık çalışmaları

a harfi, yazılışının öğrenilmesi en çok zaman alan, öğretmen, öğrenci ve aileyi fazlaca uğraştıran bir harftir. Bunun sebebi ise e ve l gibi basit harflerden sonra el kaslarının ve uyumun daha tam oturmadığı bir zamanda verilmeye başlanmasıdır. Mevcut çizgi çalışmalarının çoğu e ve l sesinin yazımını kolaylaştırmak ve sürece iyi bir şekilde başlamayı temin etmeyi amaçlamaktadır.  Bu açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda a harfi içinde ön hazırlığın mutlaka gerekli olduğu anlaşılacaktır.

Büyük dalgaları andıran çizgi çalışmaları a harfinin temelini oluşturmaktadır. Aşağıda bu çizgi çalışmalarının görseli ve indirme linkleri bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

a harfi yazılışı hazırlık çalışma sayfası 1 indir

 

 

 

 

 

 

 

 

a harfi yazılışı hazırlık çalışma sayfası 2 indir

 

 

T harfi Hazırlık Çalışmaları

T harfi l harfi ile benzer özelliklere sahiptir. T harfini göstermeden önceki hafta öğrencilere verilebilecek aşağıdaki çalışmayı hazırladım. Öğrenciler için öğrenecekleri harfe alışmak oldukça önemlidir. En zor harflerde bile hep bu ön hazırlık çalışmaları verilmelidir. Hazırlık çalışması bulunmayan harflerde öğretilecek harf bile verilebilir, adı söylenmeden.

 

 


 

 

 

 

 

t harfi yazılışı hazırlık çalışması indir

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


altı + dokuz =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>